Златински бележи за важна победа на Университатя

Отборът на Университатя (Крайова) записа важна победа с 2:1 над ЧФР Клуж в домакинството си от 20-ия кръг на първенството на Румъния. Цял мач за домакините изигра българинът Христо Златински, който имаше и важна роля за успеха на своя тим, като отбеляза първото попадение в срещата от дузпа в 36-ата минута. Другият българин Апостол Попов този път бе оставен на резервната скамейка и не се появи на терена.

След като Университатя поведе с гола на Златински, ЧФР Клуж много бързо успя да се върне в мача и в 38-ата минута изравни чрез Буд.

Още в началото на втората част обаче домакините си върнаха преднината в мача с попадение на  Густаво Ди Мауро. Гостите пък завършиха срещата в намален състав, след като Билел Омрани бе изгонен за втори жълт картон в 61-ата минута и това до голяма степен предреши изхода на двубоя в оставащите минути.

След тази победа Университатя поне временно се изкачи до 2-ото място във временното класиране с 36 точки и дръпна с 6 точки пред ЧФР Клуж, който запазва 5-ото си място с 30 точки.