Казанлък спечели дербито срещу Славия в женското първенство (галерия)

Волейболистките на Казанлък направиха успешно гостуване в София, като спечелиха дербито със Славия. В мач от 7-ия кръг на женското първенство на НВЛ "розите" надиграха "белите" с 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:21) пред пълните трибуни на зала "Панайот Пондалов".
 Славия - Казанлък
Така момичетата на треньора Страхил Балов продължават стабилното си представяне, като записаха 5-а победа в шампионата. С две загуби и 16 точки те заемат временно 2-о място в класирането, но преди изиграването на всички мачове от този кръг. Славия пък допусна 2-а загуба, като заема 4-о място в подреждането.
Срещата бе истинско дерби, като имаше оспорваност, много обрати и амплитуди и за двете страни. След размяна на първите две части кулминацията настъпи в третия гейм, в който се водеше борба точка за точка. След равенството 15:15, сервесът на Казанлък се оказа елементът, с който гостите надделяха. На крайната линия застана състезателката на Казанлък Йоана Николова, която направи серия от 6 последователни сервиса, а съотборничките й поведоха с 21:15, като блокадата бе на място, а Ради Маринова записа 8 точки от блокада в мача. Това бе преломен момент и гостенките спечелиха гейма с 25:19 и поведоха с 2:1. Възходящата линия за "розите" и в четвъртата част, отново след добър сервис, те поведоха с 12:3. Въпреки, че домакините от Славия успяха да се съвземат от шока и да намалят разликата до минимум 22:19, за повече те нямаха сили и Казанлък спечели гейма с 25:21, а с това и крайната победа с 3:1.