Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Динамо (Киев) помете Бешикташ за сбогом в Европа (видео)

Отборът на Динамо (Киев) победи с 6:0 Бешикташ в последния мач на двата отбора от Група “В” на Шампионската лига. Украинците бяха отпаднали от надпреварата още преди две седмици, докато турците щяха да продължат към елиминационната фаза, ако бяха взели три точки тази вечер. Динамо обаче показа, че няма намерение да дава мача на “черните орли” и ги разби.

Бешикташ може да бъде недоволен и от съдията на двубоя, който отсъди спорна дузпа с червен картон за Андреас Бек в средата на първата част при резултат 0:1. Преди това Артьом Беседин бе открил, а от бялата точка Андрий Ярмоленко удвои. Скоро Виталий Буялски направи 3:0, а в последната секунда на първата част Дерлис Гонсалес съвсем прекърши надеждите на гостите с четвърто попадение. В началото на втората част Венсан Абубакар също бе изгонен и така Бешикташ остана с двама души по-малко. Така Динамо без да полага големи усилия вкара още два гола - Серхий Сидорчук и бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш довършиха съперника.

Въпреки категоричния успех Динамо отпада от Европа, след като приключва на последно място с пет точки. Бешикташ се премества в Лига Европа със седем, докато Наполи и Бенфика продължават към елиминациите.

Динамо К - Бешикташ 6:0
1:0 Беседин (9)
2:0 Ярмоленко (30) дуз.
3:0 Буялски (33)
4:0 Гонзалес (45)
5:0 Сидорчук (60)
6:0 Мораеш (78)