Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Наполи триумфира в Група “В” (видео)

Отборът на Наполи спечели Група “В” на Шампионската лига, след като надигра основния си конкурент за първото място - Бенфика, с 2:1 като гост в последния си двубой от тази фаза на надпреварата. Италианците стигнаха до успеха през втората част на срещата, когато Хосе Кайехон и Дрис Мертенс бяха точни. Преди двубоя и третият в групата - Бешикташ, имаше шанс да се класира, но турците катастрофираха тежко в Киев и загубиха с 0:6 от Динамо.

След равностойно първо полувреме в средата на втората част резервата Мертенс изведе по отличен начин испанеца сам срещу вратаря, който елегантно откри. В 79-ата минута пък белгиецът удвои с хубав удар, който се отклони в гредата. До края на мача домакините съумяха да върнат един гол, дело на Раул Хименес след грешка на Раул Албиол, но това не промени крайния успех на италианците.

По този начин Наполи финишира на първо място с актив от 11 точки. Португалците също продължават напред - като втори в групата с осем точки. Бешикташ пък потегля към Лига Европа със седем, докато Динамо отпада от Европа с пет точки.

Бенфика - Наполи 1:2
0:1 Кайехон (60)
0:2 Мертенс (79)
1:2 Хименес (87)