Чочев и компания се сринаха в края за осма поредна загуба (видео)

Отборът на Палермо записа осма поредна загуба в Серия "А", след като падна с 1:2 от Фиорентина в гостуването си на "Артемио Франки" от 15-ия кръг тази вечер. "Розовите" бяха на път да сложат край на негативната си серия и да си тръгнат с реми от Флоренция, но допуснаха попадение на Кума ел Бабакар в добавеното време и така изпуснаха да вземат поне точка от този мач. Преди това Федерико Бернардески бе открил резултата в 33-ата минута от дузпа, а Мато Яяло изравни в 49-ата от фаул. Българинът Ивайло Чочев игра цял мач за гостите и се представи на прилично ниво.

Срещата започна с шанс за гостите, които претендираха за дузпа за нарушение на Ненад Томович срещу откъсващия се Робин Куайсон, но Пиеро Джакомели подмина ситуацията. Съдията отново се превърна в главно действащо лице и в 11-ата минута, когато отмени гол на Никола Калинич заради засада, каквато повторенията показаха, че не съществува.

Фиорентина обаче все повече засилваше натиска и в 18-ата минута страхотен изстрел на Матияс Векино профуча покрай вратата, а в 28-ата минута прекрасно центриране на Бернардески намери Калинич около точката на дузпата, но той пропусна страхотен шанс за откриване на резултата.

Настоятелността на домакините все пак даде резултат. В 32-ата минута Хайтам Алеесами игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Федерико Бернардески се нае с изпълнението на наказателния удар и не сгреши за 1:0.

В 36-ата минута за втори път гол на "виолетовите" бе отменен, след като Кума ел Бабакар отблизо довкара една лошо избита топка от вратаря, но и този път не стана ясно защо Джакомели не призна попадението. В 40-ата минута Бабакар имаше още един страхотен шанс очи в очи с Йосип Посавец, като този път стражът с блестяща намеса попречи да се стигне до гол.

В началото на втората част обаче палермо започна далеч по-добре и в 49-ата минута с прекрасно изпълнение от фаул Мато Яяло изравни резултата - 1:1. След това гостите продължиха да играят освободено и в 56-ата минута Куайсон пробва пекрасен удар от воле, който профуча над вратата.

Едва в 69-ата минута Фиорентина стигна до първата си голова възможност за втората част като Йосип Иличич стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря. В 77-ата минута пък Ивайло Чочев можеше да донесе трите точки на гостите, но не успя да се разпише от добра позиция.

В края Фиорентина се хвърли в атака в търсене на победния гол и той дойде в добавеното време. Тогава Бабакар бе изпуснат от защитата на съперника и с глава простреля вратата за крайното 2:1.

Така Фиорентина събра актив от 24 точки и се изкачи до 8-ото място в класирането. Палермо пък остава на предпоследното 19-то място с 6 спечелени точки до момента.