Очаквайте: Отзивите на живо след волейболния мач на националите и дебюта на Бленджини

Стела Пеева загуби финала на двойки на турнира "Еди Хер"

Стела Пеева (ТК Авеню) игра финал и полуфинал на турнира до 12 години Eddie Herr в САЩ. Надпреварата е сред най-силните в световен мащаб.

Стела приключи участието си поединично на полуфиналите, след като отстъпи на Катрина Скот (САЩ) с 3:6, 2:6. В предишния кръг американката отстрани от турнира и Денислава Глушкова (ТК Дема). На двойки състезателката на ТК Авеню заедно с Надежда Калтурина (Русия) загубиха спора за трофея след поражение с 4:6, 4:6 от поставените под номер 1 в схемата Скот, шампионка на сингъл, и Мария Дроботова (САЩ).

Това международно състезание е сред най-силните в света за възрастовите групи от 12 до 18 г. Българската федерация по тенис финансира участието на четирима наши състезатели на поредица турнири в САЩ, сред които и Eddie Herr. Заради отличното си представяне през годината БФТ подпомага европейските отборни шампионки до 12 г. Катерина Димитрова (ТК Локо 98), Денислава Глушкова (ТК Дема) и Стела Пеева (ТК Авеню), както и Динко Динев (ТК Черноморец). С тях е и треньорът Йордан Кънев.

При момчетата Динко игра четвъртфинал, Янаки отпадна във втория кръг, а двама на двойки отстъпиха в първи кръг. Катерина не успя да запише победа на сингъл, но на двойки заедно с Денислава стигнаха Топ 8 на турнира при тандемите.

Българската федерация по тенис финансира участието на четиримата наши състезатели на поредица турнири в САЩ, следващият от които е Orange Bowl идната седмица.