Монако помете Бастия с пет гола (видео)

Отборът на Монако разби с 5:0 Бастия в мач от 16-ия кръг на Лига 1. Монегаските срещнаха някаква съпротива от страна на корсиканците само през първата част, когато резултатът бе само 1:0 след попадение на Килан Мбапе. След почивката обаче домакините отбелязаха цели четири гола в рамките на 12 минути. Първо Тома Льомар удвои в 67-ата минута, а веднага след това Радамел Фалкао направи резултата класически. Съвсем скоро колумбиецът вкара второто си попадение в мача, а крайното 5:0 оформи Гуидо Карийо в 79-ата.

С успеха си днес Монако се изравни с Ница на върха в класирането. Двата тима имат по 36 точки, но “орлетата” са с мач по-малко, тъй като утре приемат Тулуза на своя “Алианц Ривиера”. Бастия от своя страна е на 18-о място с 14 точки.