Атлетико разочарова на "Калдерон" (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид не се възползва от равенството 1:1 на "Камп Ноу" между Барселона и Реал Мадрид и взе само точка от домакинството си на Еспаньол. "Рохибланкос" така и не успяха да вкарат гол на гостувалия на "Висенте Калдерон" Еспаньол и срещата от 14-ия кръг на Ла Лига между двата тима завърши при резултат 0:0. Така и вторият за вечерта сблъсък между Мадрид и Барселона приключи без победител. Във втори пореден мач на своя стадион Атлетико не може да отбележи гол, след като на 19 ноември тимът претърпя поражение с 0:3 в мадридското дерби с Реал.

Атлетико изглеждаше немощен в атака тази вечер, въпреки че през второто полувреме имаше някои опасни за вратата на "папагалчетата" моменти. Футболистите на Кике Санчес Флорес, който е бивш наставник на Атлети, също имаха своите шансове за гол, но словенският страж на "дюшекчиите" Ян Облак показа качествата си, когато това бе нужно. В 60-ата минута бившият играч на Атлетико Лео Баптищао имаше прекрасен шанс да накаже домакините след контраатака на Еспаньол, но Облак с блестяща намеса не позволи да бъде преодолян. Няколко минути преди края пък френската звезда на столичани Антоан Гризман пропусна златен шанс, стреляйки от движение право в ръцете на вратаря Диего Лопес. Преди това Гризман бе много близо до гол в една ситуация, когато стреля от малък ъгъл и топката се разходи по голлинията на вратата на Еспаньол.

Опитът за финален щурм на Атлетико не даде резултат и тимът на Диего Симеоне остава на четвърта позиция в класирането, като вече е с 25 точки. Лидер е Реал Мадрид с 34, следван от Барселона с 28 и Севиля с 27. Еспаньол е 12-и с 19 точки.