Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Марек даде гейм на Миньор в Суперлигата

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) успяха да запишат 4-а победа от началото на сезона в Суперлигата. Възпитаниците на Найден Найденов дадоха само гейм и надиграха у дома Миньор (Перник) с 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер в спортната зала в Дупница.

По този начин дупничани са на 7-о място във временното класиране с 4 победи, 5 загуби и 10 точки. Миньор пък е 9-и с 3 победи, 6 загуби и 9 точки, с колкото е и 10-ия Тетевен Волей. В 10-ия кръг Марек отново ще е домакин, но този път на Пирин (Разлог) в дербито на Югозапада, а перничани ще приемат Славия. Срещите са в петък (9 декември) от 18,00 часа.

Дупничани започнаха силно и бързо взеха първия гейм с убедителното. Във втората част, обаче, те позволиха на гостите от Арда да се върнат в мача и да изравнят играта, но макар и по-трудно Марек успя да затвори гейма при 25:22 и да поведе с 2:0. В края на третия гейм домакините се пропукаха. След като водеха с 22:20 и вече изглеждаше, че ще запишат чиста победа, момчетата на Найден Найденов позволиха на съперниците си да спечелят тази част с 25:23 и да намалят резултата на 2:1. Драмите продължиха и в следващата четвърта част, когато първо Марек поведе с 8:5, но на второто техническо прекъсване резултатът бе в полза на Миньор - 16:15. Играта продължи да върви точка за точка до 22:20 за домакините, които буквално щурмуваха и успяха да спечелят с 25:21 и 3:1.

Много силен мач за Марек изигра угандийският диагонал Окелло Дауди, който заби страхотните 24 точки (2 блока, 3 аса и 49% ефективност в атака) за победата. За гостите от Миньор влезлият като резерва Мартин Симеонов се отчете с 15 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)
МАРЕК: Константин Нечев 4, Окелло Дауди 24, Ангел Велков 6, Станислав Величков 14, Борислав Апостолов 10, Венцислав Трифонов 13 - Христо Колев-либеро (Георги Михайлов-либеро)
Старши-треньор: Найден Найденов
МИНЬОР: Стилян Асенов 4, Костадин Стойков 12, Иван Дамянов 2, Галин Николов 6, Адриан Аначков 1, Стефан Чавдаров 3 - Методи Методиев-либеро (Мартин Симеонов 15, Данаил Бучков 4, Виктор Костадинов, Павел Иванов, Захари Николаев 4)
Старши-треньор: Стоян Гунчев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)