УБА продължава да се катери в класирането

Отборът на Уест Бромич Албиън победи с 3:1 Уотфорд в мач от 14-ия кръг на Премиър лийг. “Дроздовете” показаха, че се намират в добра форма в последно време и записаха трети успех от четири мача в английския шампионат.

Домакините стигнаха до комфортна преднина през първата част. Първо Джони Евънс откри след пас на Крис Брънт, а малко по-късно крилото сам удвои резултата. В средата на второто полувреме бившият играч на Лудогорец Кристиан Кабаселе намали, след като се възползва от подаване на Трой Дийни, но червен картон на Роберто Перейра спря устрема на гостите към точката. В последните секунди на мача пък Мат Филипс вкара трети гол за УБА и така подпечата успеха на тима си.

По този начин Уест Бромич се изкачи до шеста позиция в подреждането с актив от 20 точки. Уотфорд е с две по-малко и в момента е на десето място.