Тотнъм се развихри срещу Суонзи (видео)

След като миналата седмица допусна първа загуба от началото на сезона, Тотнъм се реваншира частично на феновете си с убедителен успех срещу Суонзи на "Уайт Харт Лейн". Отборът на Маурисио Почетино спечели с 5:0, а Хари Кейн се отчете с две попадения, като показва, че бързо се връща към най-добрата си форма. Това бе и неговият начин да отпразнува новия си договор с клуба. Трите точки доближиха "шпорите" на точка от четвъртия Арсенал, който играе по-късно днес.

Суонзи, който преди седмица драматично стигна до първи успех под ръководството на Боб Брадли, се държеше компактно и организирано през по-голяма част на първото полувреме. Пет минути преди почивката обаче Деле Али бе фаулиран в наказателното поле и Хари Кейн откри резултата от бялата точка. В заключителните секунди на първата час Сон Хюн-Мин удвои аванса на домакините със страхотен гол. Кореецът се разписа след много красив удар от воле.

Тотнъм продължи да доминира и след почивката и в 49-ата минута интригата в двубоя напълно приключи. Кейн отбеляза второто си попадение, след като бе намерен отлично от Сон. Кристиан Ериксен също попадна сред голмайсторите, след като се възползва от удар на Деле Али, който вратаря отклони, но топката се озова в датчанина до опразнената врата. Малко преди края отново Ериксен се разписа. Муса Сисоко бе изведен зад защитата на Суонзи и намери съотборника си за втория му гол в мача.