Рамос отново е спасителят в 90-ата минута, Реал Мадрид запази аванса пред Барса (видео+галерия)

Отборите на Барселона и Реал Мадрид направиха 1:1 в суперсблъсък от 14-ия кръг на Примера дивисион, игран на "Камп Ноу". Луис Суарес дръпна каталунците напред с гол в 53-ата минута, а Серхио Рамос изравни в 90-ата минута. Капитанът на "белите" за пореден път спаси своите с гол секунди преди финала. С успеха европейските шампиони запазиха аванса си от шест точки на върха и увеличиха страхотната си серия без загуба на цели 33 мача. Съдията Клос Гомес по-скоро ощети мадридчани още в третата минута, когато Хавиер Масчерано повали Лукас Васкес.

В началото капитанът на каталунците Андрес Иниеста остана на пейката за сметка на Андре Гомеш. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар традиционно поведоха "синьо-червеното" нападение. Нямаше изненади в стартовия състав на Зинедин Зидан. Лукас Васкес замени контузения Гарет Бейл в триото с Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Матео Ковачич и Иско пък получиха роли в средата на терена до Лука Модрич.

Барселона - Реал Мадрид Срещата на "Камп Ноу" започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия. През първото полувреме "лос бланкос" успешно редуваха висока преса и прибрана защита. Барселонският тим допускаше повече грешки при изграждането на атаките и не създаваше достатъчно опасни положения. Още в третата минута Лукас Васкес беше спрян непозволено от Хавиер Масчерано в наказателното поле. В Испания се обединяват около мнението, че има дузпа, тъй като испанският национал игра с топката, а аржентинецът спря пътя му. Реферът Клос Гомес обаче остави играта да продължи.

Барселона - Реал Мадрид В десетата минута "лос блаугранас" изградиха първата си опасна акция. Неймар се подхлъзна в наказателното поле, но все пак успя да центрира към Сержи Роберто, чийто удар беше блокиран от Серхио Рамос. Домакините поискаха дузпа, но основания за това нямаше, защото ръката беше в естествено положение. В 12-ата Луис Суарес реагира бурно при отсъдена срещу него засада. Повторенията показаха, че има засада.

Барселона - Реал Мадрид В 18-ата Меси отправи първи изстрел. Ла Пулга завъртя топката при пряк свободен удар - топката беше лесна за Кейлор Навас. В 21-ата Серхио Бускетс опита поредно дълго подаване, Неймар застигна топката и центрира към дузпата, където беше Суарес. Уругваецът овладя и шутира, ала Рафаел Варан сложи крак на топката. Минута по-късно Васкес надигра Жорди Алба отляво и центрира към далечната греда, където ударът на Бензема също беше блокиран.

Барселона - Реал Мадрид В 32-ата Роналдо и Бензема си попречиха в наказателното поле, топката стигна до Марсело, който нанесе неточен шут. В 37-ата Неймар сбърка подаването, Иско отне и продължи към Кристиано. Португалецът напредна на скорост и завърши атаката с изстрел от малък ъгъл, който намери подготвен германския страж. Минута по-късно CR7 видя пролука в центъра на защитата и шутира по земя от 15 метра - в ръцете на вратаря.

Барселона - Реал Мадрид В 40-ата Жорди Алба центрира и Карвахал спря топката с протегната встрани ръка. При повторенията се видя, че десният бек по-скоро първо играе с гърди, а след това с ръката си. Домакинските претенции за дузпа не бяха уважени. В 44-ата Иско спечели терен и създаде контраатака за своите. Бензема нахлу отляво и центрира опасно, като след протегнатия крак на Жерард Пике можеше и да се стигне до автогол. След изпълнение на корнер Варан стреля в глава, но Тер Стеген не трепна.

Барселона - Реал Мадрид Втората част стартира с опасна акция на домакините, при която Меси закъсня за подаването вдясно, а след това Суарес беше спрян. В 49-ата минута страничният рефер по-скоро сбърка и вдигна флага за засада на Лукас Васкес. В 51-ата Роналдо овладя на гърди в наказателното поле и стреля без забавяне - прекалено високо.

Барселона - Реал Мадрид В 53-ата Варан фаулира Неймар встрани от наказателното поле. Бразилецът центрира, а Суарес се пребори във въздуха и с глава заби топката в мрежата - 1:0. Останаха съмнения за нарушение в атака и засада. В 57-ата Меси опита подаване към Суарес, но Навас излезе навременно. Минута по-късно Кристиано изпъкна с хубаво подаване към Бензема, който обаче загуби от Алба. В 60-ата на терена се появи капитанът на Барса Андрес Иниеста.

Барселона - Реал Мадрид В 68-ата "лос кулес" изградиха много добра атака, която тръгна от рискования пас на Тер Стеген към Бускетс, който отигра хладнокръвно с едно докосване, атакуван от трима. Нападението стигна до Неймар Джуниър отляво, той финтира прицизно Карвахал и сам срещу вратаря шутира над гредата. Бразилецът потърси фалцово далечния горен ъгъл, но мерникът му изневери. Каталунците заиграха по-уверено след попадението. Тимът на Зинедин Зидан пък сякаш се поумори и по-рядко пресираше.

Барселона - Реал Мадрид В 79-ата резервата Марко Асенсио поиска дузпа след атрактивно изпълнение с пета. Не се видя добре дали има ръка. В 82-ата магьосникът от Фуентеалбийя Иниеста блесна с великолепен пас към Меси в наказателното поле. Номер 10 обаче шутира покрай далечната греда. В 87-ата Серхио Рамос стреля с глава мъничко над гредата. В 89-ата Кристиано получи топката на далечната греда, извиси се високо, но не успя да промуши топката с глава.

Барселона - Реал Мадрид В края на срещата Зидан извади Ковачич и пусна нападателя Мариано Диас. Луис Енрике пък реши да извади Неймар и "синьо-червените" се прибраха с цел да бранят преднината. В 90-ата минута обичайният заподозрял Серхио Рамос оплете топката в мрежата след статично положение. Лука Модрич центрира, Масчерано се подхлъзна и изпусна капитана, който по стара традиция не пропусна да се разпише с глава малко преди края. В 93-ата все пак домакините можеха да стигнат до драматична победа, но Каземиро изби с глава от голлинията. Сержи Роберто стреля с глава извън наказателното поле, възползвайки се от излизането на Навас. Бразилецът Каземиро обаче се намеси решаващо.

Барселона - Реал Мадрид В крайна сметка равенството е справедлив резултат с оглед представянето на двата отбора. Психологическото предимство определено е на страната на Мадрид, който продължи серията си без загуба и съхрани аванса на върха, и то след гостуване на "Камп Ноу".