Вердер направи крачка напред (видео)

Вердер (Бремен) пое глътка въздух след кошмарните си резултати от последно време, надвивайки Инголщат 04 с 2:1 на "Везерщадион". Двата тима са преки конкуренти за оцеляване, а с този успех домакините изскочиха над чертата.

В 24-ата минута бившият национал Макс Крузе заби първия си гол за Вердер след трансфера от Волфсбург, като отлична работа при атаката свърши Фин Бартелс.

Баварците обаче изравниха в 58-ата минута, когато Маркус Зутнер така заби топката от пряк-свободен удар, че Ярослав Дробни нямаше какво да стори.

Победното попадение дойде в 76-ата минута, когато 38-годишният Клаудио Писаро асистира на Бартелс.

Бремен остава с най-слабата отбрана в първенството, докато футболистите на Инголщат 04 са сред най-слабите реализатори, което е предпоставка за още много тежки моменти и за двата състава до края.