Спартак (Плевен) удари Лудогорец 2

Плевенският Спартак победи с 3:0 втория тим на Лудогорец (Разград) в среща от 15-ия кръг на Втора професионална лига. Успехът на домакините бе напълно заслужен, дори можеше да е и по-изразителен. В 28-ата минута Цветелин Радев се разписа с глава след центриране от фаул на Николай Велков. До почивката Григор Долапчиев пропусна два чисти гола. След нея обаче именно той удвои аванса на отбора си.

В 64-ата минута стана бърза атака, започнала с пас на Радев към Кевин Осей, който моментално я предостави на Долапчиев и тарана шутира неспасяемо. Десетина минути по-късно Владимир Каптиев центрира отляво и Крис Гади с глава отблизо фиксира крайното 3:0. След това Радев пропусна пак с глава, а Олег Димитров от гостите прехвърли плевенския вратар, но топката се отби в напречната греда.