Защитата на Амкар не издържа без Занев (видео)

Амкар не се възползва от грешната стъпка на Краснодар и пропусна да се изравни с "биковете" на 5-ото място в руското първенство. Тимът от Перм загуби с 1:3 гостуването си на Анжи, въпреки че поведе в резултата. Българският национал Петър Занев, който е и капитан на "червено-черните", изненадващо остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Мачът бе по-специален за треньора на Амкар Гаджи Гаджиев, който се изправи срещу бившия си отбор. Началото бе перфектно за гостите и те откриха резултата в 25-ата минута след чудесна контраатака и комбинация между Станислав Прокофиев и Дарко Бодул, завършила с точен изстрел на австриеца. Последва натиск на Анжи и в 43-ата минута Филип Будкивский възстанови равенството. Нападателят, който влезе като резерва на мястото на Габриел Обертан малко по-рано, засече центриране на Лоренцо Ебесилио за 1:1.

Второто полувреме премина при почти пълно намощие на домакините. В 49-ата минута Януш Гол повали в наказателното поле Иван Маевский, а бившият нападател на Черноморец Яник Боли превърна дузпата в гол. Третото попадение за Анжи падна в 65-ата минута и бе дело отново на Будкивский, отново след пас на Ебесилио.

С победата отборът на Павел Върба събра 20 точки, колкото има и Локомотив (Москва). Двата тима делят 10-ото място, а Амкар е 6-и с 24 точки.