Локо (Москва) громи като гост на своя стадион (видео)

Локомотив (Москва) разнебити с 6:1 Том (Томск) и удължи серията си без загуба в Премиер лигата на 4 мача. Двубоят се игра на стадиона на "железничарите", въпреки че домакин трябваше да е Том. През седмицата двата клуба се разбраха заради тежките атмосферни условия в Сибир срещата да се състои в Москва и локомотивци се възползваха максимално от предимството да играят пред своя публика.

Всички голове в мача паднаха след почивката. Повратният момент дойде в 62-ата минута, когато при 1:1 нападателят на Том Александър Касян бе изгонен. Последваха 5 безответни попадения за столичани, а истината е, че в последните минути те се смилиха над безпомощния си съперник и на няколко пъти пропуснаха чисти положения пред вратата на Алексей Солосин.
Голямата новина в състава на Локомотив бе оставянето извън титулярния състав на крилото Александър Самедов. Руският национал отказва да поднови договора си и се очаква да бъде продаден на Спартак (Москва), заради което треньорът Юрий Сьомин не го пусна в игра.

Първото полувреме бе скучно и с малко положения пред двете врати, но всичко се промени след почивката. В 48-ата минута Ерик Бикфалви се пребори с противников защитник и с плътен удар откри резултата. Само 5 минути по-късно Мануел Фернандеш центрира и Александър Коломейцев изравни с глава. В 62-ата минута Касян извърши грубо нарушение срещу Ведран Чорлука, което означаваше втори жълт картон и Том остана с човек по-малко.
Това бе началото на края за символичните домакини. Мануел Фернандеш изведе Локо напред след центриране на Роман Шишкин в 68-ата минута, а в 71-ата мощен удар на Игор Денисов завари неподготвен стража на Том. Останалите голове бяха дело на Майкон Маркес и Коломейцев, който до днес не се бе раписвал през сезона.

В класирането Локомотив е на 10-о място с актив от 20 точки, а Том има едва 9 пункта и е на препоследната 15-а позиция.