Атлетико започна Ла Копа с голеада

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 6:0 Гихуело в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля, игран в Кастийя и Леон. Първият гол падна след скандална дузпа, реализирана от Саул (28). Шиме Върсалко (45), Яник Ферейра Караско (49 и 50), Анхел Корея (58) и Роберто Нунес (85) също вкараха за тима на Диего Симеоне.

Първата възможност за гостите от "Висенте Калдерон" се откри в 17-ата минута, когато вратарят Енрике Ройо спаси изстрел на Анхел Корея. Десет минути по-късно съдията сбърка и се подведе по падането на Яник Ферейра Караско и отсъди несъществуваща дузпа. Саул беше точен от бялата точка за 0:1. В 38-ата Ройо отрази удар на Караско. В края на полувремето Шиме Върсалко удвои след подаване на Томас Тейе.

В 49-ата Караско получи топката сам срещу стража и не сбърка за третия гол в двубоя. В 55-ата гостите от "Висенте Калдерон" се възползваха от грешка на вратаря, Саул овладя, направи двойно с Николас Гайтан, подаде към Караско и белгиецът реализира втория си гол в двубоя. В 58-ата Люка Ернандес центрира ниска топка към непокрития Анхел Корея, който вкара за 5:0 отблизо.

До края темпото беше много ниско и головите положения бяха рядкост. В 82-ата Ройо се отличи с чудесно спасяване след далечен изстрел на Гайтан. В 86-ата Роберто Нунес беше точен за 6:0 след пас на Върсалко.