Динамо (Букурещ) удари звучен шамар по шампионските амбиции на Стяуа (видео)

Отборът на Динамо (Букурещ) нанесе тежък удар по шампионските амбиции на големия си враг Стяуа. Тази вечер "кучетата" спечелиха голямото румънско дерби с категоричното 3:1, като нанесоха четвъртата загуба на стелистите от началото на сезона и втора в последните три мача.

Играчите на Стяуа първи взеха преднина в мача с попадение от дузпа на Рик Болдрин още в 4-ата минута. Динамо пък изравни също от дузпа в 37-ата минута, реализирана от Серждиу Ханка в 37-ата минута. В добавеното време на първата част Йонуц Неделчару изведе домакините напред, а в 58-ата минута Адам Немец окончателно подпечата успеха на "кучетата".

След тази победа Динамо събра актив от 29 точки и заема 5-ата позиция, като се приближи само на 5 точки зад днешния си съперник. Стяуа засега остава начело с 34 точки, но вече има само една преднина пред втория Университатя (Крайова) и третия Виторул.