Юнайтед този път разгроми "чуковете" и се класира на полуфинал (видео)

Манчестър Юнайтед разгроми с 4:1 Уест Хам на "Олд Трафорд" и се класира на полуфиналите за Купата на Лигата на Англия. След като преди няколко дни двата отбора направиха 1:1 на същия стадион, сега "червените дяволи" победиха безапелационно своя съперник. По два гола за победителите вкараха Златан Ибрахимович (2', 93') и Антони Марсиал (48', 62'), а Ашли Флетчър (35') реализира почетното попадение за гостите.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо, който не води от скамейката своя отбор заради наложеното му днес наказание, бе направил пет промени. Уейн Рууни, Антони Марсиал, Хенрих Мхитарян, Майкъл Карик и Люк Шоу стартираха за "червените дяволи". Бастиан Швайнщайгер остана на скамейката, но в края записа първи минути за сезона.

Адриан дел Кастийо, Уинстън Рийд, Ашли Флетчър, Едимилсон Фернандес и Софиан Фегули стартираха за Уест Хам.

"Червените дяволи" започнаха много силно двубоя и още във втората минута излязоха напред в резултата. Уейн Рууни разсече отбраната на "чуковете" с пас от дълбочина, Мхитарян чукна технично с пета към нахлуващия Ибрахимович, който преодоля Адриан. Стражът вдигна крак и за малко не контузи шведския нападател, който обаче бързо се отърси от болката и продължи. В осмата минута именно Ибра пропусна добра възможност да удвои. Марсиал също пропиля добър шанс за гол, за да се стигне до 35-ата минута, когато "чуковете" изравниха изненадващо. Де Хеа изби лошо удар на Пайе от 20-ина метра, а бившият играч на Манчестър Юнайтед Ашли Флетчър довкара отблизо за 1:1.

Юнайтед стартира второто полувреме по същия начин, както и първото - с ранен гол. В 48-ата минута Антони Марсиал изведе отново "червените дяволи". Валенсия намери много добре Мхитарян след разиграване по десния фланг, последвало тъч в половината на гостите. Арменецът влезе в наказателно поле и върна топката към Марсиал, който стреля от 13-14 метра - 2:1.

Марсиал реши всичко в 62-рата минута, когато реализира втория си гол тази вечер, след като получи страхотно подаване от Валенсия и с лекота реализира четвъртото си попадение през кампанията.

В последните минути в игра за първи път през този сезон се появи Бастиан Швайнщайгер, който бе бурно аплодиран от феновете на "червените дяволи". В добавеното време пък Златан Ибрахимович оформи крайното 4:1. Ерера проби добре и от аутлинията намери шведа, който засече отблизо.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

Манчестер Юнайтед - Вест Хэм 4:1. Обзор матча. Кубок Футбольной лиги 2016/17. 1/4 финала. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.