Дейвис продължава да носи Ню Орлиънс на гръб (видео)

В Ню Орлиънс си припомниха какво е усещането да побеждаваш. Пеликанс бяха загубили предходните си два мача, но сега спечелиха със 105:88 у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс и така записаха пети успех в последните си седем двубоя, а съвсем очаквано в центъра на всичко интересно, случило се при битката с “езерняците” бе Антъни Дейвис.

23-годишната звезда на “пеликаните” за четвърти път през сезона премина границата от 40 точки и 10 борби в рамките на един мач. Този път Дейвис вкара 41 точки, овладя 16 борби, направи 3 асистенции, блокира 2 стрелби и отне 2 топки, като в същото време записа 51.9% успеваемост в стрелбата от игра.

Джрю Холидей продължи с добрите си изяви и този път вкара 22 точки. Оме Ашък пък приключи с “дабъл-дабъл” от 10 точки и 11 борби за седмата победа на домакините от Луизиана през сезона.

Лу Уилямс вкара 16 точки за 22 минути при десетата загуба на Лейкърс, Джулиъс Рандъл остана с 12, а Тимофей Мозгов - 10.