Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Пирин направи за смях хита в Първа лига, Костов разпиля Дунав (видео)

Пирин (Благоевград) разпиля хита в Първа лига Дунав (Русе). Мачът от 16-ия кръг от първенството завърши с победа на домакините с 4:1. С по две попадения за "орлетата" се отличиха Даниел Младенов (15,29) и Станислав Костов (21,62). Почетният гол за "драконите" вкара Диян Димов (37).
Дунав изигра най-слабия си мач от началото на сезона и 4:1 бе най-малкото, с което се размина. Пирин пък бе точно на обратния полюс. Възпитаниците на Стефан Генов демонстрираха приятен за окото футбол и сътвориха доста смислени атаки. Направи впечатление, че през второто полувреме голяма част от футболистите на тима от Русе не си правеха труда да се връщат в защита. В Дунав може да бъдат доволни единствено от добрите изяви на стража Луков. Въпреки попаденията, младият вратар бе на висота и извади половин дузина голови ситуации.

Първият гол реализира Даниел Младенов, който засече подаване на Станислав Костов в 15-ата минута. В 21-ата минута Станислав Костов вкара второ попадение. Бившият футболист на ЦСКА "навърза" 3-4 от Дунав и стреля към вратата. Атанас Атанасов се опита да спре полета на топката, но опитът му се оказа неуспешен.

В 24-ата минута Мирослав Будинов пропусна да намали, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря.

В 29-ата минута Младенов покачи на 3:0. Нападателят пое в наказателното поле и с прецизен изстрел в далечния ъгъл не остови шанс на Мартин Луков.

В 37-ата минута Диян Димов намали на 3:1. Марем намери Будинов, който свали към Димов. Опорният халф опъна мрежата с топовен шут отдалеч с левия крак.

Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на гостите. В 55-ата минута Муйеци бе на крачка напълно да отчая гостите от Русе. Фтболистът излезе на голова позиция и стреля с всичка сила, но Луков демонстрира отличен рефлекс и неутрализира опасността.

В 62-ата минута Костов, който е най-добрият на терена, записа за втори път името си сред голмайсторите за 4:1. Състезателят финтира играч на Дунав и с техничен завършващ удар опъна мрежата зад Луков.

В следващите минути гостите не знаеха къде се намират. Окрилени от четвъртото попадение, възпитаниците на Стефан Генов започнаха да атакуват още по-масирано. Само късметът и добрите намеси на Луков спасиха Дунав от нов гол.

В 80-ата минута Сандев нацели напречната греда след удар с глава, като преди това Луков леко отклони кълбото.

ПИРИН - ДУНАВ 4:1

1:0 Младенов 15