Глътка въздух за Лил (видео)

Лил записа първа победа под ръководството на Патрик Коло, който замени на треньорския пост уволнения Фредерик Антонети. "Кучетата" сразиха с 4:2 гостуващия Каен и се отдалечиха от зоната на изпадащите, като се изравниха по точки с днешния си съперник.

Резултата в двубоя на "Пиер-Мороа" откри Едер в 13-ата минута. Малко по-късно героят от финала на Евро 2016 се контузи и бе заменен от Никола де Превил. Наим Слити покачи на 2:0, но до почивката Каен върна едно попадение чрез Жюлиен Фере. През втората част Де Превил и Маркош Лопеш се разписаха в рамките на една минута и решиха всичко в полза на Лил, а голът на резервата Силвио Роделен направи загубата на гостите по-почетна.

В следващия кръг Лил гостува на Бордо, а Каен приема Дижон.