Черно море и Локо (ГО) поделиха точката след куриозни голове (видео)

Отборите на Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) поделиха точката на старта на 16-ия кръг в Първа професионална лига. На стадион "Калиакра" в Каварна двата отбора завършиха наравно 1:1, като и двете попадения край морето паднаха след вратарски гафове. "Железничарите" откриха резултата в 24-ата минута, когато Игор Джоман се възползва от уникална грешка на Пржемислав Коварж, а малко след подновяването на играта - в 54-ата минута, "моряците" изравниха чрез Траян Траянов. Защитникът се разписа с глава, след като варненци получиха право да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле на Локо (ГО) заради Николай Банков, който задържа малко по-дълго от необходимото топката с ръце.

След равенството край морето носителят на Купата и Суперкупата на България за 2015 година запази третото си място в класирането с 28 точки в актива си. Добрата серия от резултати за Локомотив пък продължава, след като тимът вече има 16 точки на сметката си и само на две от осмия и деветия в класирането - Ботев (Пловдив) и Берое, на които обаче тепърва им предстои да изиграят срещите си от кръга.

Намерилият място в Топ 3 на Първа професионална лига Черно море изненадващо се оказа догонващ в резултата в 22-ата минута. В главен виновник за попадението на Локомотив се превърна Пржемислав Коварж. Чешкият вратар, който се нрави със силните си изяви, откакто пристигна на “Тича”, допусна невероятен гаф. Коварж изпълни късо начален удар, като подаде към Траянов, който му върна, защото бе пристинат от Игор Джоман. Бившият футболист на Берое тръгна да притиска и вратаря, който от своя страна реши да лъже. Всичко това обаче доведе до комично спъване на Коварж в топката, отнемането й от страна на Джоман и откриване на резултата на празна вратар.

Десет минути по-късно “железничарите” бяха близо до втори гол след нетипично лошо отиграване на капитана Георги Илиев. Лидерът на “моряците” върна твърде късо топката към Коварж, който обаче се намеси добре, след като излезе навреме и я изчисти миг преди Рахави Кифуети да играе с нея. Отново 31-годишният чех се намеси добре в края на първата част, когато напусна пределите на наказателното си поле и пресече хубав извеждащ пас към Кифуети.

Второто полувреме започна със сериозен натиск от страна на Черно море. Веднага след подновяването на играта футболистите на Георги Иванов получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле, след като Мартин Кавдански игра с ръка. Повторенията обаче оставиха съмнения, че може би по-правилното решение е било Георги Кабаков да посочи бялата точка. С изпълнението на фаула се нагърби щатният изпълнител Георги Илиев, който стреля, но топката се отби в стената, като и в този случай варненци можеха да имат претенции за игра с ръка в наказателното поле.

Въпреки че натиснаха сериозно Локомотив, “моряците” стигнаха до изравнителния гол главно заради елементарна грешка на противника. Вратарят на гостите Николай Банков бе уловил топката с ръце, след което изчака, преди да я прати в предни позиции, тъй като бе притиснат от Марек Кузма. Георги Кабаков обаче прецени, че 26-годишният страж се е забавил и отсъди двоен удар. След неговото изпълнение Илиев сложи топката на главата на включилия се в предни позиции Траян Траянов и той не остави шансове на Банков.

В оставащите минути до края на двубоя носителят на Купата и Суперкупата на България за 2015 година притисна съперника си плътно в неговата половина, а играчите на Иван Колев разчитаха предимно на контраатаки. “Моряците” обаче не успяха да създадат кой знае какво чисто положение пред вратата на Банков, като с изключение на един пропуск на Бакари, така и не стигнаха до реална възможност за гол във вратата на гостите. В 83-ата минута главният арбитър от Пловдив си навлече гнева и на спортно-техническия щаб на Локомотив, след като пресилено изгони появилия се като резерва Йордан Апостолов.

Черно море - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1