Интер потрепери, след като почти пропиля аванс от 3:0

Интер започна по мечтан начин двубоя срещу Фиорентина на "Джузепе Меаца", но след това трепери докрая, като в главите на тифозите възкръсна кошмара от гостуването на израелския Апоел Беер Шева в Лига Европа.

"Нерадзурите" дръпнаха с 3:0 до 19-ата минута на двубоя от 14-ия кръг, като с попадения се отличиха Марсело Брозович (3), Антонио Кандрева (9) и капитанът Мауро Икарди (19). Гостите успяха да се вдигнат от нокдауна и изравниха играта, а в 37-ата чрез Никола Калинич намалиха резултата. В последната минута на първото полувреме капитанът на Фиорентина Гонсало Родригес получи червен картон за нарушение срещу Икарди, което беше оспорвано от играчите и щаба на "виолетовите".
Макар и с човек по-малко, Фиорентина стоеше равностойно през вторите 45 минути, като на моменти дори рискуваха прекалено в атака. Рискът се оправда в 62-ата минута, когато Йосип Иличич с удар от границата на наказателното поле свари неподготвен Самир Ханданович и намали. Умората обаче не позволи на гостите да вземат инициативата. В 80-ата минута нападателят на Интер Жоао Марио можеше да сложи точка на спора, но  направи чудовищен пропуск отблизо. Все пак в добавеното време Икарди успя да се разпише отблизо за 4:2 и така спести притесненията на феновете, че Фиорентина може да стигне до равенство.

Така Интер скочи с пет места напред в класирането и вече е 8-и с 21 точки. Фиорентина остана 9-и с точка по-малко.