Бенфика остава с 5 точки аванс на върха след лесно 3:0

Бенфика остава с 5 точки преднина на върха в португалското първенство, след като отнесе с 3:0 слабака Морейрензе. Освен това орлите са единственият отбор без загуба и в 11 мача имат 9 победи и две равенства, което им събира 29 точки. Гостите са последни с 8 точки. Луис Алфонсо Пици се разписа на два пъти в 32-ата и в 58-ата минута, като с тези два гола шампионите успокоиха обстановката на Естадио да Луш. Раул Хименес вкара третото попадение накрая, за да оформи крайния резултат.

На 5 точки на 2-а позиция е Спортинг (Лисабон), който се наложи с 1:0 над Боависта като гост. Холандецът Бас Дост вкара единствения гол за гостите в 25-ата минута, а в 58-ата Рубен Семедо от техния отбор беше отстранен с втори жълт картон. Трети се нарежда Порто, който загуби две точки при визитата си на Беленензес в Лисабон, след като приключи мача при 0:0. Витория Гимараеш пропусна да измести Порто от 3-ата позиция, след като падна 1:2 при гостуването си на слабака Тондела, който пък с тозиуспех се измъкна от последното място. Брага, с 20 точки, приема днес Фейрензе и при успех може да измести Порто.