Селта се наложи над Гранада

Отборът на Селта надви с 3:1 последния Гранада в среща от 13-ия кръг на Ла Лига, играна във Виго. Яго Аспас беше във вихъра си, като отбеляза попадение в 23-ата минута и асистира на Тео Бонгонда за втория гол (38). Артьом Кравец се разписа за южняците в 87-ата минута, а Папе Чейх Диоп вкара в 90-ата минута. С успеха тимът на Едуардо Берицо се изкачи на девето място.

Неочаквано гостите от "Лос Карменес" започнаха с повече скорост. Въпреки това хаотичната им игра в защита донесе гол в тяхната мрежа. В 23-ата минута Рубен Везо не можа да изчисти топката и позволи на Яго Аспас да отбележи от пет метра - 1:0. Голът повдигна самочувствието на домакините и те започнаха да разиграват по-добре. В 39-ата галиският тим удвои преднината си. Яго Аспас получи дълга топка и я подаде към Тео Бонгонда, който нахлу в наказателното поле и технично търкулна топката покрай Гийермо Очоя - 2:0.

През втората част темпото на игра спадна. В 61-ата минута Аспас можеше да вкара страхотен гол, след като видя излезлия напред Очоя. Топката облиза гредата и не попадна в целта. Три минути по-късно Густаво Кабрал беше близо до попадение с глава, но вратарят се намеси. В 73-ата Артьом Кравец можеше да върне андалусците в играта при контраатака, но очи в очи с вратаря сбърка. В 87-ата Кравец се възползва от грешка в защитата на "небесносините", елегантно финтира Рубен Бланко и отбеляза на празна врата - 2:1. В 90-ата резервата Чейх Диоп вкара от 12 метра за крайното 3:1.