Моуриньо отново гледа от трибуните провал на Юнайтед (видео)

За втори път от началото на сезона във Висшата лига Жозе Моуриньо бе изпратен да гледа мач от трибуните. Неговият Манчестър Юнайтед пък направи поредната си грешна стъпка в първенството, след като завърши 1:1 срещу Уест Хам на "Олд Трафорд". Диафро Сако откри резултата още във втората минута. Златан Ибрахимович изравни в 21-ата минута след подаване на Погба. След почивката "червените дяволи" натиснаха и създадоха поредица от положения, но така и не стигнаха до втори гол.

Юнайтед е шести в класирането, като разликата между първата четворка и тима на Моуриньо вече е сериозна. "Червените дяволи" има 11 точки по-малко от Челси, а Ливърпул и Манчестър Сити ги водят с 10 точки.

Моуриньо бе изгонен още през първото полувреме, след като реагира остро на едно решение на съдията. Той започна да подскача, изрита бутилка с вода и бе изпратен да гледа от трибуните. Португалецът се възмути на жълт картон, даден на Погба за симулация, а повторенията показаха, че реферът е бил прав.

Уест Хам изненада Манчестър Юнайтед още във втората минута. След центриране на Дмитри Пайе топката бе засечена с глава от Диафра Сако и "чуковете" поведоха. "Червените дяволи" имаха преимущество и търпеливо изкачваха своя момент. Той дойде в 21-ата минута, когато Погба с великолепно подаване намери Ибрахимович и шведът изравни.

Ман Юнайтед за пореден път този сезон не стигна до трите точки, въпреки че доминираше и създаде доста голови положения. Още през първото полувреме домакините пропуснаха две добри възможности. Маркъс Рашфорд бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, а в края на първата част удар на Златан Ибрахимович бе спасен от стража на гостите Рандолф.

След почивката "червените дяволи" имаха период, в който не успяваха да застрашат вратата на съперника, но след влизането на Рууни и Мхитарян отново натиснаха. В 77-ата минута арменецът удари греда, а при добавката Лингард прати топката в мрежата, но той бе в положение на засада. Веднага след това Погба отправи хубав удар, но Рандолф спаси.

Колинс се опита да помогне на Юнайтед, като изведе Ибрахимович сам срещу вратаря. Шведът преодоля Рандолф, но Куяте успя да го настигне и да изчисти. Хвърлил се в атаки, тимът на Моуриньо можеше и да получи гол. Три минути преди края влезлият като резерва Ашли Флетчър се озова на великолепна позиция, но стреля в Де Хеа.