Атлетико влезе в релси с класика (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надигра с 3:0 като гост Осасуна в мач от 13-ия кръг на испанското първенство. Диего Годин (36), Кевин Гамейро (37) и Яник Ферейра Караско (90) реализираха за "дюшекчиите", а в 14-ата минута Роберто Торес изпусна дузпа. Тимът на Диего Симеоне се съвзе след двете поредни загуби в Примера и се изкачи на четвърто място.

Хосе Хименес партнираше на Диего Годин в центъра на защитата, а Люка Ернандес замени контузения Филипе Луиш. Диего Симеоне постави Коке на левия фланг вместо Яник Ферейра Караско. Анхел Корея също заслужи доверието на Ел Чоло. Хоакин Капарос подреди състава си в 4-4-2.

Първият голов шанс се откри пред Кевин Гамейро още във втората минута. Френският стрелец получи топката от Антоан Гризман, но шутира покрай гредата от прекрасна позиция. В 14-ата съдията Матеу Лаос назначи дузпа за домакините. Хименес видимо избута в гръб с две ръце Ориол Риера. Ян Облак обаче отрази удара от бялата точка на Роберто Торес.

В 19-ата Хименес скочи най-добре при корнер и насочи топката към вратата на "червените" - право в ръцете на Наусет Перес. В 26-ата Кенан Кодро нахлу в наказателното поле, надигра Хименес, но се засуети и не се стигна до удар. Пет минути по-късно Гризман напредна фронтално и изведе брилянтно Анхел Корея, който сам срещу вратаря стреля в неговите крака.

В рамките само на една минута гостите от "Висенте Калдерон" нанесоха два голови удара. Първо в 36-ата Диего Годин отбеляза с глава след центриране от корнер и стана първият бранител на Атлети, който бележи от началото на сезона в Ла Лига. Малко след изпълнението на център Корея изведе Гамейро сам срещу вратаря и бившият нападател на Севиля реализира, разчитайки на силния си удар - 0:2.

Тимът на Хоакин Капарос опита да отговори през второто полувреме, но на "червените" определено им липсваха идеи в предни позиции. В 68-ата минута съдията пропусна да даде дузпа за мадридчани, след като Ойер Санхурхо си помогна с ръка при избиването на топката. Хуанфран центрира отдясно, Коке се размина с топката, тя стигна до Тиаго Мендеш, който стреля от много малък ъгъл. На самата голлиния Ойер спря топката по непозволен начин, но това остана скрито за рефера Матеу Лаос.

В 79-ата имаше нова ръка в наказателното поле на Осасуна. Караско потърси Гризман, а Мигел Фланьо спря топката с ръка, а това отново не беше видяно от арбитъра. В случая нямаше умисъл от страна на защитника. Въпреки че в края на срещата гостите играеха без чист нападетел, те вкараха гол. В 90-ата Унай Лопес загуби топката, Ферейра Караско напредна и я прати под плонжа на вратаря - 0:3.