Арсенал поддържа темпото на лидерите (видео)

След три поредни равенства във всички турнири Арсенал стигна до домакински успех с 3:1 срещу Борнемут и се доближиха до лидерите. Алексис Санчес се отличи с две попадения. Той откри резултата в 12-ата минута след грешка в защитата на съперника, а в заключителните секунди оформи крайния резултата. Гостите изравниха от дузпа, реализирана от Калъм Уилсън, но Тио Уолкот даде преднина на лондончани в началото на втората част.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер направи седем промени в състава от мача с Пари Сен Жермен през седмицата. Матйо Дебюши започна като титуляр, като последният му мач за тима през ноември 2015 г. Престоят му на терена обаче бе кратък, тъй като той се контузи и бе заменен от Габриел в 16-ата минута. Вратарят Петър Чех, Начо Монреал, Джака, Елнени, Уолкот и Оклейд-Чембърлейн се завърнаха в отбора а Аарън Рамзи и Оливие Жиру останаха на пейката. Борнемут бешее без Джак Уилшър, който няма право да играе, тъй като е преотстъпен от Арсенал.

Борнемут улесни задачата на Арсенал на "Емиратс". В 12-ата минута Куук в опит да върне топката към вратаря изведе Алексис Санчес и за чилиеца не бе проблем да прати топката в мрежата. Гостите обаче не бяха пристигнали обречени и създадоха няколко добри атаки. В 23-ата минута Калъм Уилсън се измъкна от защитата на "артилеристите" и след сблъсък с Начо Монреал падна в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а Уилсън бе точен от бялата точка за 1:1. Малко по-късно Борнемут можеше и да поведе. Удар на Адам Смит с глава мина над вратата.

Санчес можеше да даде аванс на "топчиите" в края на първото полувреме, но ударът му разтресе горната греда. Домакините все пак поведоха в началото на втората част, когато Уолкот с глава се разписа, възполвайки се от центриране на Начо Монреал. По този начин Тио отпразнува раждането на второто си дете с шестия си гол в първенството от началото на сезона.

Играта на "артилеристите" не бе на типичното си високо ниво, но те владееха топката и създаваха положения. В самия край бърза атака завърши с подаване на Жиру към Санчес и нов гол на чилиеца. Резултатът не дава точно отражение на представянето на Борнемут, който в определени периоди бе напълно равностоен.

АРСЕНАЛ - БОРНЕМУТ 3:1
1:0 - Санчес (12)
1:1 - Уилсън (23)
2:1 - Уолкот (53)
3:1 - Санчес (90)