Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Славия отново не отстъпи в Стара Загора (видео)

Отборите на Берое и Славия не се победиха в първия от програмата за деня мач от 15-ия кръг в Първа професионална лига. Двата тима завършиха 1:1 след голове на Венци Василев (57) и Иван Минчев (79). Така за четвърта поредна година "белите" си тръгват минимум с точка от Стара Загора. Столичани вече има три равенства 1:1 и една победа с 2:1. Точката е първа за Владимир Иванов след завръщането на треньорския пост в клуба.

Домакините в четвърти пореден мач в Първа лига не успяха да вземат трите точки. Играчите на Ферарио Спасов излязоха напред в резултата с гол на Венци Василев, който отбеляза първото си попадение за сезона в 57-ата минута. Домакините предчувствуваха победата, но с удар на резервата Иван Минчев в 79-ата минута гостите прекъснаха серията си от три поредни загуби. Късметът също беше на страната на "белите", тъй като топката рикошира в защитник на "зелените" и спря в мрежата на Благой Макенджиев.

Двубоят бе юбилеен, под номер 100, за двата тима в родния елит, като равенствата вече са 22, а домакините останаха с 33 победи, докато Славия остана с 45.

Владимир Иванов - Фугата заложи на Емил Мартинов като десен защитник, за да може да спира Радослав Кирилов. На върха на атака пък действаше Калоян Кръстев, а младокът бе предпочетен пред Валери Домовчийски и Сердер Сердеров.

Първото полувреме футболът бе на ниско ниво, а положения липсваха и пред двете врати.
Втората част започна с лек натиск на домакините. Ветеранът Георги Петков допусна грешка при своето излизане след центриране от фаул, а Мартинов бе покрил противников състезател. Василев изпревари и двамата, като прати топката в мрежата за 1:0 в 57-ата минута.

Следващите минути Берое имаше предимство на терена, но страхотен рефлекс на Петков остави гостите в срещата. Георги Божилов стреля силно в 76-ата минута, но ветеранът бе блестящ и запази резултата само 1:0, а 120-секунди по-късно Минчев вкара второто си попадения с екипа на гостите.

До края на срещата, ако бяха по-съобразителни на контраатака Славия можеха да стигнат и до победата, но липсваше класа в последното подаване.

Така Славия записа второ равенство този сезон и остана с 14 точки на 12-то място. Берое пък е осми с 18 точки след третото си равенство в тази кампания.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:1