Севиля изпревари Барселона в Примера (видео)

Отборът на Севиля измести Барселона от второто място в Примера дивисион поне за 24 часа, след като победи Валенсия с 2:1 у дома в срещата от 13-ия кръг на Примера дивисион на "Рамон Санчес Пасхуан". Тимът от Андалусия събра 27 точки, с една повече от каталунците, които в неделя гостуват на Реал Сосиедад на "Аноета". Валенсия пък остана на 16-ата позиция с едва 11 точки от началото на шампионата.

Въпреки разликата в класирането, двата тима изиграха едно равностойно първо полувреме, а домакините излязоха напред в резултата едва в 53-ата минута, когато Гарай си наниза автогол. Влезлият като резерва Мунир Ел Хадад успя да изравни в 65-ата минута след едва 180 секунди игра. В 75-ата обаче Николас Парехо донесе ценния успех за домакините с диагонален удар от наказателното поле.

Успехът на Севиля беше проследен на живо от трибуните от бившия играч на тима Карлос Бака, който в момента е в Милан.