Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Бордо обърна Дижон в последните две минути

Отборът на Бордо стигна до победата при домакинството на Дижон в мач от 14-ия кръг на Лига, след като до 88-ата минута губеше с 1:2. С две попадения на Франсоа Камано обаче жирондинците стигнаха до успеха. Преди това Меди Абеид и Жулио Тавареш бяха дали преднина на Дижон. Така Бордо събра 23 точки и заема шеста позиция, докато новакът Дижон е с 14 на 14-о място.

Гинган продължава отличната си серия без загуба и успя да измъкне точка от визитата си на Каен. Силвио Роделен откри за нормандците, но две минути преди края Нил Де Пау изравни за крайното 1:1. Гинган е пети с 23 точки, докато Каен е 15-и с 14.

Метц и Лориен завършиха 3:3, като гостите на могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като водеха с 3:1 до 75-ата минута. Тогава обаче резервата Тибо Вион вкара два бързи гола и донесе точка на новаците в елита.