Реал Мадрид се измъкна сух в дъждовна драма на "Бернабеу" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид се добра до трудна домакинска победа с 2:1 над опашкаря Спортинг Хихон в двубой от 13-ия кръг на Примера дивисион, игран при непрестанен дъжд в испанската столица. Кристиано Роналдо реализира два гола (5 - дузпа и 18), а Карлос Кармона се разписа в 35-ата минута. В 78-ата Дуйе Чоп изпусна дузпа за гостите от Северна Испания. С успеха тимът на Зинедин Зидан временно увеличи преднината си на върха на цели седем точки, а и няма загуба в 31 последователни мача. Точно след седмица Реал гостува на шампиона Барселона и ще влезе в схватката като неоспорим водач.

Хамес Родригес най-сетне получи шанс за изява от първата минута. Лукас Васкес смени контузения Гарет Бейл в тризъбеца с Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Абелардо Фернандес избра система 5-4-1 с централен нападател Дуйе Чоп.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон - 2:1 В третата минута отбраната на "белите" изпусна Карлос Кармона, който стигна до топката преди Кейлор Навас, но не показа хладнокръвие и побърза да насочи покрай гредата в аут. При следващата атака Лукас Васкес си изработи дузпа, макар че нарушението дойде най-вече заради лекомислието на Серхио Алварес, който сложи крак, когато испанският национал тръгна в посока извън наказателното поле. Кристиано Роналдо реализира по безапелационен начин - 1:0.

В 13-ата CR7 можеше вече да има чифт попадения в актива си, ала насочи неточно с глава, оставен абсолютно сам при корнер. Все пак вторият гол на португалеца не се забави. В 18-ата Начо Фернандес центрира отляво, а Роналдо реализира с летящ плонж на далечната греда. При повторенията се видя как португалецът сменя посоката и брилянтно се освобождава от опеката на бранител преди да се разпише за 2:0. В 20-ата Серхио Рамос стреля с атрактивна ножица, топката се отклони от Начо и удари греда. След това левият бек я довкара в мрежата с добавка, но при вдигнат флаг за засада.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон Гостите от "Ел Молинон" не се примиряваха само със защитни действия. Така в 29-ата минута Мой Гомес отправи много силен удар от 22 метра, при който Навас изби в корнер в опита си да улови топката. В 32-ата Роналдо центрира много остро, а Мой извади топката в ъглов удар под носа на Васкес.

Добрата игра на астурианци им донесе гол в 35-ата минута. Лука Модрич сбърка паса, Исма Лопес центрира отляво, а Кармона отбеляза с брилянтно външно фалциране към далечния ъгъл - 2:1. При бързо нападение в 39-ата Роналдо предостави топката на Лукас, който шутира твърде неточно. В 42-ата Кристиано прати истинска бомба към Диего Мариньо, който някак се справи с крака.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон - 2:1 Втората част започна с натиск на "лос меренгес". Въпреки това мадридчани рядко стигаха до опасни положения пред вратата. В 58-ата минута Лукас Васкес качи топката на главата на Бензема, който от упор нацели тялото на Мариньо и пропусна великолепна възможност. В 62-ата Дъглас центрира остро и крачка не достигна на Чоп да засече на втората греда.

В 65-ата Роналдо стреля опасно покрай гредата. Три минути по-късно активният Васкес отново центрира прекрасна топка, която обаче Кристиано не успя да овладее. В 72-ата Зинедин Зидан извади застрашения от наказание Серхио Рамос и пусна Марсело, премествайки Начо в центъра на защитата. Минута по-късно всички очакваха Роналдо да стреля от фал, но той центрира към Васкес, комуто не достигнаха сантиметри да засече.

Реал Мадрид - Спортинг Хихон - 2:1 В 78-ата Спортинг получи дузпа. Начо закъсня и задържа резервата Виктор Родригес. Дуйе Чоп обаче пропиля страхотния шанс от бялата точка и не успя да уцели вратата. Хърватинът шутира над гредата и зарадва мадридистите. Натискът на астурианци продължи и след големия пропуск. В 82-ата Кейлор Навас направи акробатичен плонж и спаси удара на Чоп.

Мадридчани действаха прибрано и разчитаха на контри. В 85-ата Роналдо изведе чудесно Васкес отдясно, но след неговото центриране двама футболисти в бяло се разминаха. В 87-ата реферът на два пъти пусна авантаж и позволи мълниеносна контра. Роналдо шутира в обсега на вратаря, като можеше и да потърси пас към Бензема. В крайна сметка европейският шампион издържа и записа нови три точки в актива си.