Агуеро измъкна Сити в Бърнли (видео)

Серхио Агуеро отбеляза две попадения и донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 при гостуването на Бърнли. Успехът върна "гражданите" временно на върха на класирането. Домакините започнаха отлично и поведоха с попадение на Дийн Марни в 14-ата минута, но Агуеро изравни преди почивката и се разписа отново след час игра. Отборът на Гуардиола записа шеста победа от последните си седем мача като гост в първенството.

Пеп Гуардиола отново разчиташе на Яя Туре. Халфът, който се завърна с два гола миналата седмица, бе в титулярния състав. Джон Стоунс остана извън групата и увеличи проблемите в центъра на защитата. Там играха Отаменди и Коларов. Най-креативните футболисти на Сити Кевин Де Бройне и Давид Силва пък останаха на пейката.

Дебют за Бърнли направи бившият национален вратар Пол Робинсън, който замени контузения Том Хийтън. За последно 37-годишният страж бе титуляр в среща от Висшата лига през май 2012 г., когато игра с екипа на Блекбърн. Днес той се завърна и изигра отличен мач, като направи няколко добри спасявания.

Бърнли започна отлично и пред погледа на националния селекционер Гарет Саутгейти тимът на Шон Дайк организира няколко опасни атаки. В шестата минута домакините можеха да получат дузпа, след като Отаменди блъсна Хендрик в гърба и го повали в наказателното поле, но съдията Андре Маринър не отсъди нещо. Секунди по-късно добър удар на Агуеро бе отразен от Пол Робинсън. В 14-ата минута Бърнли поведе след страхотен удар на Дийн Марни. След опит за изчистване на Отаменди топката бе нацелена от Марни от воле и излетя към мрежата.

Сити постепенно натисна, но трудно създаваше голови положения. В 36-ата минута Туре изведе великолепно Стърлинг отдясно, а английският национал намери Нолито около точката за дузпата. Подаването обаче не бе достатъчно добро и Лоутън се хвърли в краката на испанеца и му попречи да насочи топката. При последвалия ъглов удар защитата на Бърнли не се ориентира, стигна се до разбъркване и Агуеро реагири най-бързо, като се разписа с удар от близко разстояние.

Малко след попадението Робинсън трябваше да се намесва. 37-годишният вратар спаси великолепно удар на Агуеро. В края на първата част Бърнли загуби двама от основните си играчи поради контузии. Марни и Гудмундсон напуснаха терена с травми. Въпреки това в заключителните секунди на първото полувреме домакините можеха отново да поведат. Удар с глава на Воукс отблизо не успя да затрудни Браво, но ситуацията можеше да доведе до втори гол за тима.

Отборът на Гуардиола започна с доста по-различна настройка второто полувреме. "Гражданите" доминираха от началото и създадоха няколко голови положения. Така се стигна до 60-ата минута, когато те поведоха в резултата. След ново разбъркване в наказателното поле на домакините защитата на Бърнли не успя да изчисти, Фернандиньо успя да догони топката и да я върне към Агуеро, който просто трябваше да я насочи към мрежата. За аржентинеца това бе 10-и гол във Висшата лига от началото на сезона, което го изравни с Диего Коща на върха при голмайсторите.

Бърнли имаше своите моменти и в 74-ата минута имаше възможност да изравни. Дълга топка стигна до наказателното поле на Сити. Майкъл Кийн отклони топката, но Коларов успя да я изчисти. Тези положения обаче бяха рядкост до края на срещата и отборът на Гуардиола успокои играта и задържа преднината си.

Отборът на Шон Дайк победи Сити при последното си домакинство срещу тях през март 2015 г. Това обаче е единственият им успех срещу "гражданите" в последните 11 шампионатни срещи. Бърнли е спечелил 13 от 14-те си точки във Висшата лига на "Търф Мор".