РБ (Лайпциг) продължава да изумява със супер игра и седма поредна победа (видео)

Сензацията в германската Бундеслига РБ (Лайпциг) продължава да изумява с прекрасното си представяне от началото на сезона. Тази вечер тимът на Ралф Хазенхютъл записа 7-ма поредна победа, като се наложи с категоричното 4:1 като гост на Фрайбург и се откъсна пред преследвачите си на върха на класирането, макар и с мач повече в актива си. Наби Кейта във 2-ата, Тимо Вернер в 21-ата и 35-ата и Марсел Забитцер в 79-ата минута бяха точни за успеха на гостите. Единственото попадение на домакините пък бе дело на Флориан Нийдерлехнер в 15-ата минута.

РБ (Лайпциг) откри резултата още във 2-ата минута, когато Наби Кейта с изстрел от около 25 метра не остави шансове на вратаря и заби топката в горния ляв ъгъл за 0:1.

Фрайбург успя да изравни в 15-ата минута, а точен бе Флориан Нийдерлехнер с глава отблизо след центриране от фаул.

Гостите обаче не се притесниха и набързо дръпнаха с два гола, след две попадения на Тимо Вернер. Първо в 21-ата минута той получи чудесен пас зад защитата, с едно докосване елиминира вратаря и след това не бе трудно да отбележи в опразнината врата. В 35-ата минута нападателят отново бе в прегръдките на съотборниците си, като получи пас на скорост от Емил Форшберг и с удар в далечния ъгъл матира вратаря за 1:3.

И през втората част гостите правеха каквото си искат на терена. В 68-ата минута нов техен гол бе правилно отменен заради засада. В 75-ата минута пък Марсел Забитцер бе изведен на скорост, финтира вратаря, но след това стреля в гредата. В 79-ата минута халфът все пак се поправи и този път се възползва по най-добрия начин от подаването на скорост на Форшберг, за да отбележи за крайното 1:4.

Така РБ (Лайпциг) вече има актив от 30 точки на върха на класирането и вече води с 6 пред втория Байерн (Мюнхен). Фрайбург пък остава на 10-ото място с 15 точки.