Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Славия с чиста победа срещу Левски в женското първенство (видео)

Волейболният отбор на Славия записа чиста победа срещу Левски с 3:0 (25:16, 25:14, 31:29) в среща от 5-ия кръг от НВЛ при жените. Двубоят в зала "Панайот Пондалов" бе изгледан от около стотина зрители, сред които и националият селекционер Иван Сеферинов.

Първите два гейма преминаха изцяло под диктовката на Славия. Във втората част много силна серия на сервис направи Русена Сланчева като след нея Славия поведе с 11:1. Третата част бе най-оспорвана и равностойна. Левски успя да спаси три мачбола, имаше и три възможности да намали резултата. При четвъртия опит волейболистките на Славия успяха да спечелят срещата след 31:29.

За Левски отново не игра контузената разпределителката Гергана Георгиева. "Сините" започнаха срещата с Мариана Йорданова, но още в първата част Радослав Бакърджиев я смени с Гергана Бечева, която игра до края на мача. По-големият опит на тима на Славия си каза думата и "белите" записаха третата си победа в първенството. За Левски това бе четвърта загуба.