Миньор "хвърли бомба" в Горна Малина! Перничани удариха Левски в драма (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Миньор (Перник) буквално "хвърли бомбата" в 7-ия кръг от Суперлигата на България. Момчетата на треньора Стоян Гунчев сътвориха страхотен обрат и удариха Левски с 3:2 (25:23, 20:25, 15:25, 29:27, 18:16) в изключително драматичен мач, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в Горна Малина.
Левски - Миньор Перник
Така перничани се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 3 победи, 4 загуби и 9 точки. Въпреки поражението, Левски остана на 5-о място също с 3 победи и 4 загуби, но с 10 точки.
Левски - Миньор (Перник( 2:3
 В следващия междинен 8-и кръг Миньор е домакин на Нефтохимик 2010 (Бургас), докато "сините" ще приемат Марек Юнион Ивкони (Дупница). Двете срещи са във вторник (29 ноември).
Срещата бе много равностойна и оспорвана през цялото време, но последните два гейма се превърнаха в истинска драма. Волейболистите на Левски водеха с 2:1 след убедителното 25:15 в третата част и вместо да затворят без проблеми мача и да спечелят с 3:1, те допуснаха Миньор да измъкне четвъртия гейм с 29:27 и да вкара мача в тайбрека. В петия решителен гейм "сините" успяха да вземат комфортна преднината при 10:7, но след това перничани изравниха при 10:10. Все пак, Левски стигна до първия си мачбол при 14:13, но за тяхно съжаление го изпуснаха. Последва още една възможност пред Левски да спечелят мача при 15:14, след което Миньор стигна до такава при 16:15. В крайна сметка Миньор се поздрави с победата след 18:16 и 3:2. Интересно, че в основата на успеха за Миньор се оказаха бивши левскари - опитният ветеран Костадин Стойков и разпределителят Павел Иванов, както и Галин Николов.
За Миньор страхотен мач изигра бившата звазда на Левски Костадин Стойков. 39-годишният диагонал заби 32 точки (1 ас, 3 блока, 57% ефективност в атака).
Друг бивш волейболист на “сините” Иван Дамянов влезе като резерва и добави още 12 точки (1 ас, 52% ефективност в атака, 67% позитивно посрещане). Галин Николов, който също е юноша на Левски, се отличи с 10 точки (3 блока, 39% ефективност ватака, 22% перфектно и 47% позитивно посрещане). Разпределите на Миньор Павел Иванов и Стелиян Иванов, които през миналия сезон носеха екипа на Левски също показаха отлична игра срещу бившите си съотборници.
Спас Байрев заби 36 точки (2 блока, 57% ефективност в атака), а Симеон Александров добави още 16 точки (3 блока, 42% ефективност в атака, 17% перфектно и 79% позитивно посрещане). Центърът Теодор Богданов се отличи с 16 точки (2 аса, 7 блока (!!!), 44% ефективност в атака).
ЛЕВСКИ - МИНЬОР (ПЕРНИК) 2:3 (23:25, 25:20, 25:15, 27:29, 16:18)