Шахтьор Донецк напълни кошницата на Коняспор (видео)

Украинският гранд Шахтьор Донецк разгроми Коняспор с 4:0 в мача от петия кръг в група Н на Лига Европа. Двубоят се изигра пред около 10 000 зрители в Лвов, където тимът от Донецк домакинства заради сложната обстановка в Източна Украйна. Българският национал Димитър Рангелов беше в групата за мача, но не се наложи да влиза в игра.

Домакините откриха още в 10-ата минута, след като турците си отбелязаха автогол. Бернард центрира в наказателното поле, където настъпи неразбирателство между вратаря и защитник на Коняспор в резултат на което Бардакчъ прати топката в собствената си врата. В 36-ата минута комбинация между Тайсън и Дентино прати в нокдаун турците - 2:0.

Нищо в играта на Коняспор не се промени през вторите 45 минути. В 66-ата минута Дарио Сърна качи топката от фаул на главата на Едуардо, който направи резултата класически. В 74-ата Борячук намери Бернард, който очи в очи с вратаря успя да го преодолее и направи 4:0. Украинците продължиха да атакуват, но не стигнаха до нов гол.

В другия мач от групата Гент и Брага завършиха 2:2 и не успяха да определят кой ще завърши втори в групата, в която лидер е Шахтьор с пълен актив от 15 точки.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - КОНЯСПОР 4:0
1:0 Бардакчъ (11-автогол)
2:0 Дентиньо (36)
3:0 Едуардо (67)
4:0 Бернард (74)