Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Тотален срам за Интер!!! Последно място в групата след нов провал (видео)

Трикратният победител във втория по сила клубен турнира на Стария континент Интер напусна безславно надпреварата в тазгодишното издание на Лига Европа. В среща от петия кръг италианците поведоха с 2:0 като гости на Апоел Беер Шева, но после допуснаха пълен обрат до 2:3, с което освен всичко ще завършат и на последна позиция в Група "К".

В другия мач от групата Спарта (Прага) надви Саутхамптън с 1:0 след ранен гол на Коста и си гарантира първото място. В последния кръг англичаните и израелците, които са с равен брой точки, се изправят в директен сблъсък.

Евентуална победа днес щеше да съхрани поне теоретичните шансове на играчите на Интер и срещата започна добре за тях след гол на Мауро Икарди в 13-ата минута. След още 12 минута "нерадзурите" удвоиха аванса, като този път точен беше Марсело Брозович. В началото на второто полувреме Икарди удари греда и нищо не предвещаваше какво щеше да се случи.

Играчите в червено обаче отново показаха непримиримия си дух и в 58-ата минута върнаха едното попадение чрез Лусио Мараняо. Ключовият момент дойде в 68-ата минута, когато Самир Ханданович фаулира излезелия сам срещу него Маор Бузало и беше изгонен с втори жълт картон, а домакините получиха дузпа. Тя беше реализирана от Антони Нвакаеме, който за малко да загуби спора с влезлия резервен вратар Хуан Пабло Карисо.

След това ветеранът под рамката на вратата на Интер спаси няколко положения, но в добавеното време нямаше какво да стори срешу Бен Сахар - 3:2 за Апоел.

След две седмици италианците са домакини на Спарта в мач без значение.

АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА - ИНТЕР 3:2
0:1 Икарди (12)
0:2 Брозович (25)
1:2 Лусио (58)
2:2 Нвакаеме (70-дузпа)
3:2 Сахар (90)