Френското дуо свърши работата на Атлетико (видео)

Атлетико Мадрид си осигури първото място в група D на Шампионската лига след петата си поредна победа. Отборът на Диего Симеоне спечели с 2:0 домакинството си на ПСВ Айндховен и очаква с оптимизъм осминафиналите. Попаденията бяха отбелязани след почивката от френското дуо в атаката Кевин Гамейро и Антоан Гризман.

След изненадващата загуба на Байерн от Ростов в Русия Атлетико се откъсна на шест точки пред баварците преди последния кръг от груповата фаза, в който те гостуват в Мюнхен. "Дюшекчиите" успяха и да спечелят с два гола аванс, след като в първите четири мача вкарваха с едно попадение повече от съперника.

Атлетико започна силно и на два пъти бе близо до откриване на резултата, но ПСВ като цяло стоеше стабилно в защита и постепенно изравни играта. Холандците заиграха още по-силно след почивката, но в 55-ата минута ефективността на съперника за пореден път даде аванс на тима от Мадрид. Гамейро откри резултата, след като бе изведен от Гризман. Асистентът се превърна в голмайстор в 66-ата минута с типичен нисък удар с левия крак.