Меси наказа Селтик, Барса спечели Група "С" (видео)

Испанският гранд Барселона надигра с 2:0 като гост Селтик в мач от Група "С" на Шампионската лига. Автор и на двата гола стана аржентинската суперзвезда Лионел Меси (24, 55-дузпа), а с тази победа тимът на Луис Енрике си осигури първото място в крайното класиране в групата кръг преди края. Барса събра 12 точки, а на втора позиция е Манчестър Сити с 8, след като "гражданите" завършиха тази вечер 1:1 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Борусия е на трето място с 5 точки, а Селтик е четвърти с 2.

В 9-ата минута Меси получи топката в наказателното поле на Селтик отляво на шотландската врата, но домакините оцеляха в тази ситуация и до гол не се стигна. В 20-ата минута намиращият се съвсем близо до вратата на Селтик Меси получи пас с глава. Аржентинецът протегна крак и отправи удар, но топката мина над напречната греда.

В 24-ата минута Меси получи пас от Неймар в наказателното поле на "детелините" и с бърз удар в близкия на стража Крейг Гордън ъгъл изведе каталунците напред в резултата - 0:1.

В 41-ата минута Гордън направи отлично спасяване след удар с глава на Луис Суарес.

Пет минути след началото на втората част Калъм МакГрегор стреля от дъгата на наказателното поле към вратата на Марк-Андре тер Стеген, но германският страж на Барса се намеси стабилно. В 53-ата минута Муса Дембеле направи много сериозен пропуск за "детелините". Той бе изпуснат от бранителите на Барса пред вратата на Тер Стеген и получи шанс да стреля с глава. Ударът на Дембеле обаче бе твърде слаб и не затрудни стража на "лос кулес".

И вместо резултатът да стане 1:1, две минути по-късно Меси вкара втория си гол в мача. Емилио Исагире извърши нарушение срещу Суарес в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Меси с удар в средата на вратата опъна мрежата зад Гордън - 0:2.

В 67-ата минута сантиметри на стигнаха на Меси, за да оформи хеттрик - ударът по земя на "десетката" мина на сантиметри встрани от целта. В 83-ата минута пък Суарес направи доста голям пропуск, като уцели греда от много добра позиция и не успя да запише името си сред голмайсторите, а до края на срещата нямаше кой знае колко интересни моменти пред някоя от двете врати.

СЕЛТИК - БАРСЕЛОНА 0:2