ПСЖ с аванс след ново равенство с Арсенал (видео)

Арсенал и Пари Сен Жермен отново завършиха наравно в среща от група А на Шампионската лига. Този път те направиха 2:2 на "Емиратс", но това равенство изкачи французите на първо място, тъй като срещата в Париж приключи при 1:1.

Двата отбора се бяха класирали за осминафиналите още преди този двубой, като си оспорват първото място в групата. Така отборът на Арсен Венгер за пореден път най-вероятно ще завърши като втори и ще трябва още на старта на елиминациите да се изпарвя срещу някой от европейските грандове.

Лондончани обаче трябва да са доволни от равенството, тъй като бяха надиграни на собствения им стадион. Спорна дузпа и автогол им осигуриха точката, а пропуските на Едисон Кавани ги спасиха от загуба. Уругвайският нападател откри резултата през първата част, но към края не се възползва от прекрасни възможности. Алексис Санчес изравни от съмнителна дузпа малко преди почивката, а автогол на Верати направи резултата 2:1 в 60-ата минута. Лукас Моура оформи крайното 2:2 в 77-ата минута.

И двата тима започнаха предпазливо срещата, но лондончани позволяваха на французите да владеят топката. В 16-ата минута ПСЖ можеше да открие резултата. След ъглов удар Кавани бе оставен непокрит в наказателното поле, той отклони топката, но тя бе избита от голлинията от Гибс. Две минути по-късно обаче топката се озова във вратата на Арсенал. Мота изведе Матюиди и той намери Кавани пред вратата и за нападателя не бе проблем да открие резултата.

В самия край на първото полувреме "топчиите" изравниха. Йозил намери Санчес в наказателното поле, а чилиецът падна в наказателното поле, като останаха сериозни съмнения дали бе докоснат от бранител на съперника. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Жиру. След отсъждането на наказателния удар играчи от двата отбора започнаха спор, а Кавани удари Рамзи и потенциално можеше да бъде изгонен.

Френският шампион имаше превес и след почивката, а в 54-ата минута Лукас Моура удари гредата от пряк свободен удар. След час игра Арсенал поведе след куриозен гол. Ниска топка в наказателното поле не стигна до Рамзи и Санчес, но Маркиньос в опита си да изчисти нацели Верати. Топката се удари в италианеца и влетя в мрежата зад Ареола.

В 63-ата минута ПСЖ имаше сериозни претенции за дузпа. Лукас изведе отлично Кавани, който бе очи в очи с Оспина, а намиращият се зад него Косиелни наруши баланса му и уругваецът падна в наказателното поле. Ситуацията бе спорна, но изглеждаше доста повече като нарушение в сравнение с падането на Санчес, след което Арсенал изравни.

Гостите стигнаха до заслужено изравняване в 77-ата минута. Лукас Моура бе оставен тотално непокрит в наказателното поле след ъглов удар и насочи топката с глава към вратата. Точно преди Оспина да я хвана Иуоби я отклони и тя се озова в мрежата. Последва нов силен период за гостите и Кавани на два пъти пропусна да се разпише от великолепни позиции. Той първо се опита да прехвърли вратаря на Арсенал, а след това не успя да насочи топката с глава.

АРСЕНАЛ - ПСЖ 2:2