Юношите на Лудогорец не успяха да се противопоставят на Базел

Юношите на Лудогорец загубиха с 0:4 от Базел в петия си мач от Група “А” на Младежката лига на УЕФА. Швейцарците показаха, че са далеч по-подготвени от българите на този етап и спечелиха категорично. Младите “орли” бяха равностойни на съперника до средата на първата част, но в крайна сметка не успяха да задържат равенството до почивката и допуснаха гол. През втората част пък гостите поеха изцяло инициативата и вкараха още три попадения. Хеттрик отбеляза Атде Рашити, а един гол добави Нефтали Манзамби.

МШЛ - Лудогорец U19 - Базел U19

Гостите откриха резултата в 37-ата минута, когато Рашити бе точен с глава след центриране на Гезим Пепси. В 53-ата минута отново Рашити вкара с глава за 2:0. Този път центрирането бе на Нефтали Манзамби. Седем минути по-късно резултатът стана 3:0 в полза на швейцарците. Манзамби бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на Милен Младенов срещу Сергей Еременко. В края на мача Базел получи право да изпълни още една дузпа, след като Преслав Петров извърши нарушение и Рашити оформи хеттрика си.

По този начин Лудогорец остава на дъното на подреждането с актив от една точка, спечелена при домакинството на Арсенал. В последния си мач “орлите” гостуват на Пари Сен Жермен, които вече си осигуриха място в следващата фаза на турнира. Базел от своя страна също е на крачка от класиране напред, след като е с девет точки, а докато "артилеристите" са с шест.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:4
0:1 Рашити (37)
0:2 Рашити (53)
0:3 Манзамби (61-д)
0:4 Рашити (82-д)

ЛУДОГОРЕЦ: Симеонов, Славов, Великов, Младенов, П. Петров, Стойнов, Дост, Т. Петров, Александров, Цвятков, Ковачев

БАЗЕЛ: Тюркауф, Риверос, Джюмарт, Кайзер, Педро Пачеко, Херик, Еременко, Манзамби, Пепси, Рашити, Конус