ЦСКА (Москва) приключи с ШЛ, въпреки че не се даде на Байер (видео)

ЦСКА (Москва) се прости с мечтите си да продължи напред в Шампионската лига, след като записа трето равенство в Група Е на най-комерсиалния турнир. "Армейците" направиха 1:1 с Байер (Леверкузен) у дома и са на последно място в класирането в своята група. Кевин Фоланд (16') даде аванс на гостите, а Бибрас Натхо (76') изравни от дузпа.

18-годишният Фьодор Чалов започна като титуляр за домакините, които се нуждаеха от задължителна победа, за да запазят шансове за класиране в следващата фаза. За Чалов това бе дебют в ШЛ. Другата голяма новина за московчани бе завръщането на Алан Дзагоев. Българският национал на "армейците" Георги Миланов също беше титуляр. Роджер Шмит беше направил три промени в своя състав - Тин Йедвай, Хавиер Ернандес и Кевин Фоланд започнаха като титуляри в една доста офанзивна формация на "аспирините".

Двубоят започна много двуостро, като двата отбора се захапаха от самото начало. Головин пропусна една чудесна възможност за домакините, след като бе изведен срещу Лено, но си поведе дълго топката и стражът на Байер улови. Чалханоолу пък бе много близо до това да изведе "аспирините" напред, но неговият удар премина встрани от вратата.

В 11-ата минута Головин пропусна нова възможност, след като отново получи извеждащо подаване и стреля отблизо, но този път Лено спаси. Пет минути след това Байер вече водеше в резултата. Кампл изведе много добре Фоланд зад отбраната на ЦСКА. №31 в състава на гостите овладя добре и простреля Акинфеев от границата на вратарското поле. Това бе 42-ри пореден мач в ШЛ за руския страж, в който той допуска гол. Няколко минути след това Хавиер Ернаднес проби добре, но нанесе слаб удар и пропусна добра възможност да удвои.

До почивката Акинфеев изби изстрел от малък ъгъл на Хенрикс, а шут на Дзагоев премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Лено. В 38-ата минута Топрак вкара за втори път топката във вратата на Акинфеев, но попадението правилно бе отменено заради засада.

ЦСКА наложи натиск в началото на второто полувреме, но отбраната на "аспирините" се справяше добре. В 69-ата минута Головин пропусна трета стопроцентова възможност днес, след като Миланов свали топката с глава към него и от няколко метра той стреля слабо. Кълбото се промуши между краката на Лено, но вратарят успя да се обърне и да спаси на самата голлиния.

1/4 час преди края Хенрикс направи всичко възможно домакините да стигнат до гола, след като влезе безумно в тялото на Марио Фернандес и направи дузпа. Натхо бе точен от бялата точка за 1:1. В 80-ата минута изстрел на Фоланд срещна гредата, а след това Дзагоев пропусна добра възможност за домакините.

ЦСКА (Москва) е на последно място във временното класиране с актив от три точки, като отборът има шанс единствено да продължи в Лига Европа. Байер (Леверкузен) е на второ място във временното класиране със седем точки.