Фамозните голове продължават, попадeние след 60-метров дрибъл "ала Меси" не стигна на Локо (ГО)

Новаците в Първа професионална лига Нефтохимик и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха при резултат 1:1 в мач от 14-ия кръг на шампионата. Капитанът на "железничарите" Атанас Фиданин вкара първия гол в срещата в стил "Меси" след фантастичен 60-метров пробив, а в 72-ата минута резервата Станислав Маламов донесе точката на "шейховете" на стадион "Лазур" в Бургас.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините, като още в 4-ата минута Иван Вълчанов получи пас в наказателното поле, но техничарят не успя да овладее качествено топката и не създаде сериозна опасност за вратата на Николай Банков. В 10-ата минута отново Вълчанов се опита да изненада "железничарите". Крилото стреля без подготовка от въздуха, но кълбото мина встрани от целта.

Въпреки превеса на "шейховете" през първите 15 минути, капитанът на Локо (ГО) Атанас Фиданин шокира бранителите на Нефтохимик, след като успя да мине през цялата защита и да матира Янко Георгиев в 19-ата минута на сблъсъка от 14-ия кръг.

В 31-ата минута Мартин Кавдански пропусна да вкара втори гол в мрежата на Нефтохимик. Той можеше да увеличи преднината на отбора си оставайки сам срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката. Това бе и последаната интересна ситуация през първата част на стадион "Лазур" в Бургас.

Второтото полувреме стартира с натиск за играчите на Христо Янев, като в 55-ата минута Костадин Хазуров получи възможност да изравни, но шутът му бе твърде слаб, за да затрудни Николай Банков. В 68-ата минута реферът Ивайло Стоянов отсъди засада и отмени попадението на "шейховете".

Четири минути по-късно резервата Станислав Маламов с първото си докосване наказа грешка в отбраната на "черно-белите" и направи 1:1. При този резултат завърши сблъсъкът между новаците в елита.