Базел с разгромна победа преди мача с Лудогорец

Базел разгроми с 6:0 гостуващия Вадуц от Лихтенщайн в мач от 15-ия кръг на швейцарското първенство по футбол. Следващата среща на местния гранд е в сряда, 23-и ноември, а съперник в мач от група "А" на Шампионската лига е българският първенец Лудогорец. Сейду Думбия даде аванс на Базел още в десетата минута, а Мохамед Елюнуси покачи на 2:0 в 19-та. Думбия вкара третия гол в 51-та минута и напусна терена малко по-късно, а Михаел Ланг, Биркир Бярнасон и Давиде Кала оформиха крайното 6:0.

Състав на Базел: Томаш Вацлик, Даниел Хьог, Марек Сухи, Михаел Ланг, Блас Риверос, Таулант Джака (64-Александър Франсон), Лука Дзуфи, Матияс Делгадо (74-Давиде Кала), Биркир Бярнасон, Мохамед Елюнуси, Сейду Думбия (64-Марк Янко).