Инсиние се събуди (видео)

Италианският национал Лоренцо Инсиние се отпуши и донесе победата на Наполи с 2:1 в гостуването на Удинезе от 13-ия кръг на Серия "А". Крилото вкара и двата гола за "небесносините" на "Дачия Арена", като прекъсна серията от два мача без победа за тима на Маурицио Сари.

Неаполитанецът даде аванс на гостите в 47-ата минута с първото си попадение за сезона в калчото, а в 57-ата удвои. За втори път в кариерата си той вкара два гола в един мач от Серия "А". Предният път отново бе при гостуване - октомври 2015 година срещу Милан при 4:0 на "Сан Сиро".

През първото полувреме футболистите на Наполи отправиха само два удара в посока на вратата на домакините - нещо което не им се бе случвало от февруари тази година срещу Фиорентина. Втората част обаче започна отлично за тях. Инсиние моментално вкара с първото си попадение от април и прекъсна серията си от 1136 минути в 17 мача без попадение. Той се възползва от асистенция на Кайехон. Още в следващата атака Инсиние бе близо до нов гол. Той стреля отдалеч, а Орестис Карнезис изби, но топката срещна горната греда. В 57-ата минута Силван Видмер сбърка и Инсиние удвои.

120 секунди по-късно Стипе Перица намали със своя трети гол, но това не се оказа достатъчно за играчите на Луиджи дел Нери. Наполи пропусна още две положения, но въпреки това стигна да победата, която изведе тима на четвърто място с 24 точки. "Фриуланите" останаха с 15 точки, след като трети пореден мач нямат победа, но пък прекъснаха серията си от четири мача без загуба.