Късни голове на Кейн възкресиха Тотнъм в дербито с Уест Хам (видео)

Тотнъм сложи край на серията си от седем поредни срещи без победа във всички турнири, след като триумфира с 3:2 срещу Уест Хам на "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" губеха с 1:2 до 89-ата минута и бяха близо до това да запишат първата си загуба в шампионата, но два късни гола на Хари Кейн (89' и 91'-дузпа) донесоха обрата. Преди това Микейл Антонио (24') изведе "чуковете" напред, младият Хари Уинкс (51') изравни в дебюта си като титуляр в Премиър лийг, а Мануел Лансини (68'-дузпа) отново даде преднина на Уест Хам.

20-годишният Хари Уикнс започна за първи път като титуляр в двубой от Висшата лига, докато Деле Али остана на скамейката за началото. Хари Кейн и Винсент Янсен стартираха заедно в атака за домакините. Дарън Рандолф започна на вратата на "чуковете". Уинстън Рийд също бе сред 11-те, а Диафра Сако бе титуляр за първи път през този сезон.

Двата отбора изиграха доста динамично първо полувреме.  В седмата минута Ериксен вкара топката във вратата на Рандолф, но попадението бе отменено заради тънка засада на датчанина.

В 24-ата минута "чуковете" нанесоха своя удар. Кояте засече с глава центриране от корнер, топката рикошира в напречната греда и стигна до Рийд, който центрира към Антонио. Последният засече с глава - 0:1. Това бе 11-и гол с глава за Антонио в Премиър лийг през 2016 година. Три минути преди почивката Тотнъм бе близо до изравнително попадение, след като Кейн и Роуз комбинираха добре, а левият бек на "шпорите" центрира много опасно, но сантиметри не достигнаха на Ериксен на засече.

В 51-вата минута Хари Уинкс изравни. Роуз намери Янсен, който нанесе топовен шут отляво, Рандолф изби, но топката стигна до Уинкс, който вкара отблизо. Гостите претендираха, че холандският нападател на "шпорите" е играл с ръка преди да стреля, но не така мислеше съдийската бригада.

След около час игра Рандолф предотврати пълен обрат, след като спаси с крак удар с глава на Дайър.  Вместо да поведат, домакините отново се оказаха с гол пасив в 68-ата минута, когато Мануел Лансини реализира дузпа, отсъдена заради това, че Янсен задържа с ръце в наказателното поле Рийд при един корнер в полза на "чуковете".

В 80-ата минута Хари Кейн настояваше за дузпа, след като бе задържан от Огбона. Ситуацията приличаше на тази, при която Уест Хам получи дузпа, но този път Майк Дийн не отсъди нищо.

Така дойдоха минутите на Кейн, който направи драматичен пълен обрат. В 89-ата английският национал изравни, след като Рандолф не успя да се намеси добре при едно остро центриране на Сон отляво - 2:2. В добавеното време Майк Дийн все пак отсъди дузпа за Тотнъм заради това, че Нордтвайт препъна Сон. Кейн бе точен от бялата точка, носейки победата на "шпорите".

В оставащото време Уинстън Рийд набързо си изпроси два жълти картона и бе изгонен.

Тотнъм е на пета позиция с актив от 24 точки - три по-малко от лидера Ливърпул. Уест Хам е точно над зоната на изпадащите с 11 точки.

СТАТИСТИКА ТУК!
РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!
КЛАСИРАНЕ ТУК!

Тоттенхэм - Вест Хэм 3:2. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 12 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.