Съндърланд се отлепи от дъното с гръмка победа

Съндърланд постигна втора поредна победа в Премиър лийг и най-накрая се отлепи от последното място в класирането. "Черните котки" надиграха с 3:0 Хъл Сити. Успехът бе още по-важен, тъй като бе срещу пряк конкурент в битката за оцеляване в елита.

Резултатът откри ветерана Джърмейн Дефоу, който продължава със силните си игри от началото на сезона и вече има 7 попадения на сметката си. Нападателят се разписа в 34-ата минута, когато получи дълъг пас, финтира двама защитници и прати кълбото в мрежата.

В 62-ата минута Виктор Аничебе удвои преднината на своя тим. Той бе изведен в наказателното поле и с безпощаден удар по земя направи резултата 2:0. Нигериецът бе автор и на третото попадение в мача в 84-ата минута след пас на Дефоу.

В края пък "черните котки" останаха с човек по-малко на терена, след като Папи Джилбоджи си изкара втори жълт и червен картон.

Така домакините на "Стейдиъм ъф Лайт" записаха гръмка победа и събраха актив от 8 точки, като се отлепиха от последното място и вече са 19-ти. Хъл Сити пък е на 18-ата позиция с 10 спечелени точки до момента.