"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Уотфорд удари Лестър с два бързи гола (видео)

Уотфорд победи Лестър с 2:1 в среща от 12-ия кръг на Премиър лийг. "Стършелите" сломиха съперника си с два бързи гола в началните минути на срещата. Етиен Капу откри още в 1-ата минута, а Роберто Перейра удвои в 13-ата. Риад Марез върна едно попадение от дузпа в 15-ата минута, но гостите така и не успяха да направят нищо повече в този мач.

Уотфорд откри резултата още в 1-ата минута, когато Роберто Перейра проби отляво и центрира в наказателното поле. Там Трой Дийни продължи с глава за Етиен Капу, а французинът от воле бе точен за 1:0.

В 13-ата минута пък Роберто Перейра с прекрасен гол удвои. Аржентинецът се освободи отляво и с удар в далечния ъгъл на вратата бе точен за 2:0.

Само миунта по-късно обаче Лестър успя да върне интригата. Мигел Бритос извърши нарушение в наказателното поле срещу Джейми Варди, а съдията посочи бялата точка за дузпа. Зад топката застана Риад Марез и отбеляза за 2:1.

Усилията на гостите да се доберат поне до равенството обаче останаха без резултат и "лисиците" записаха 6-ата си загуба от началото на сезона и все повече се приближават към опасната зона. След това поражение Лестър вече е 14-ти само с 12 точки в актива си. Уотфорд пък излезе на 8-ата позиция с 18 точки.